Kategorie zapachów – grupy eteryczne

No iamge Kategorie zapachów – grupy eteryczne

Wybór odpowiedniego zapachu jest sprawą niezwykle indywidualną, niektórzy twierdzą wręcz, że intymną.

Idealnie dobrany zapach zespoli się z noszącą go osobą, będzie dopełnieniem jej wizerunku i podkreśleniem osobowości. Zapach niczym ubiór określa człowieka i pozwala go lepiej poznać. Przed wyborem idealnych zapachów, warto poznać ich kategorie, aby lepiej wybrać swoje ulubione kompozycje i pewniej poruszać się w świecie perfum.

Tak więc – do dzieła!

Zapachy owocowe

Soczyste, świeże, owocowe zapachy, często połączone z kwiatowymi woniami. W zależności od dominującego owocu mogą być słodkie lub bardziej pikantne (zwłaszcza te z dodatkiem korzennych przypraw).

Zapachy cytrusowe

Wprost pachną latem i podróżami! Cytrusy tworzą kompozycje zapachowe, które dodają energii i pobudzają do działania. Tu główną rolę odgrywają mandarynki, limonki, pomarańcze czy grejpfruty.

Zapachy wodne

To kompozycje przywołujące wspomnienia nadmorskich podróży. Ich lekkość kojarzy się z morską bryzą i świeżym powiewem wiatru. Zdają się nieuchwytne i idealnie pasują na ciepłe pory roku.

Zapachy orientalne

Orient zachwyca swą barwnością i magią! To zapachy, wobec których nie da się przejść obojętnie. Intrygują i zaciekawiają, a wszytko za sprawą drzewa sandałowego, wanilii, piżma czy kadzidła.

Zapachy szyprowe

Zapachy, które można kochać lub nienawidzić. Zdecydowane, ciężkie, głębokie. Powstałe na bazie nut mchu dębowego, szałwii, bergamotki czy żywicy. Sięgając po perfumy z tej grupy zapachowej, trzeba pamiętać, że nie będą to perfumy nadające się na tak zwaną każdą okazję.

Zapachy paprociowe

Zapach lasu zamknięty we flakonie, tak jednym stwierdzeniem można określić ten rodzaj perfum. Dominują w nich aromaty ziołowe i drzewne, pojawia się także tytoń i kurkuma.

Zapachy aldehydowe

Perfumym, których zapach zdecydowanie nie należy do delikatnych, wręcz przeciwnie – jest ostry, intensywny i twardy.

Niezależnie od preferencji warto pamiętać, że zapach jest drugim ubraniem. Źle dobrany do osoby i okazji może budować wizerunek zgoła odmienny od tego, jaki chcielibyśmy osiągnąć. Dobrze dopasowany będzie zaś tajną bronią, z którą łatwiej zdobywać świat!

Leaf