Trendy wiosna/lato 2022

No iamge Trendy wiosna/lato 2022

Wraz z końcem zimy odkładamy na bok ciężkie, otulające zapachy i zastępujemy je lekkimi i orzeźwiającymi.

Najczęściej sięgamy po nuty kwiatowe, owocowe i wodne kojarzące się z morską bryzą muśniętą słońcem, skórą i beztroską. Zwolennicy wytrawnych kompozycji, ciepłego drewna, skórzanych woni i zdecydowanych akordów tym razem nie muszą z nich rezygnować. Wiosna i lato 2022 wyraźnie mówi NIE stereotypom i utartym schematom. W nadchodzącym sezonie oprócz rześkiej woni soczystej trawy i dojrzewających owoców znajdziemy także aromatyczne, rozgrzewające niczym letnie promienie słońca nuty.Trendy stają się kontrowersyjne i zaskakujące. Najmodniejsze zapachy wymykają się przyjętym podziałom.

Rok 2022 jest rokiem, który łamie stereotypy i schematy.

Wyraźnie wzrasta zainteresowanie perfumami unisex. Sięgamy po nie coraz chętniej, zwłaszcza ludzie młodzi, otwarci na nowości i eksperymenty, którzy nie lubią etykiet, chcą się wyróżniać, stawiają na indywidualizm. Jeśli nie lubisz podziałów na męskie i żeńskie pokochasz perfumy, które składają się z nut rumianku, drzewa sandałowego, drzewa cedrowego, jaśminu i wanilii. Kompozycje o świeżym zapachu będą pożądane, ale tym razem wodne nuty zdominowane zostają przez lekkie owocowe i subtelnie kwiatowe. Znajdą swoją przestrzeń w trendzie perfumiarskim także ci, którzy lubią mocne wejścia i pełne słodyczy perfumy z rodziny gourmand (sama słodycz), czyli po francusku „łakomczuch”. Jest to grupa zapachów, w których kompozycji znajdziemy słodkie nuty przypraw przede wszystkim wanilii, ale także czekoladę, karmel, praliny, watę cukrową. Bardzo często łączą się one z pikantnymi,ostrymi dodatkami, soczystymi owocami czy gorzkimi cytrusami. Zapachy kwiatowe łączą się z pudrowymi nutami. Stają się one wyraziste, ale i ulotne zarazem. Doskonale sprawdzają się połączenia jaśminu i róży z wanilią lub piżmem, a nuta kwiatu pomarańczy wyraźnie dostarcza orzeźwienia.

Eksperymentujmy, nie obawiajmy się wyjścia poza ramy…

…przełamujmy dotychczasowe przyzwyczajenia. Każda zmiana to powiew świeżości i mentalnej przemiany, która wpływa na samopoczucie, samoocenę i postrzeganie nas przez świat zewnętrzny.

Leaf