Trendy na jesień 2022

No iamge Trendy na jesień 2022

Za moment z ukrycia wyłoni się jesień, a my poczujemy ogromną chęć zmian w stylizacjach i zapachach. Przy wyborze ważne są proporcje, kompozycje i właściwe wpisanie ich do naszych potrzeb i konkretnych sytuacji.

Trendy się zmieniają, ale klasyki pozostają z nami na całe pokolenia.

Chętnie do nich wracamy i nigdy nie przestają brylować na salonach. Zmysł węchu to jeden z podstawowych, jednak najmniej doceniany. Mózg potrafi zapamiętać kilka tysięcy zapachów dzięki czemu wracamy wspomnieniami. Możemy skojarzyć zapach rodzinnego domu, kwiatów w ogrodzie babci, lasu czy piasku podczas nadmorskich spacerów. Przywołanie pamięcią to retrospekcja emocji, doznań z przeszłości. Wspominków poszukujemy w perfumach, na myśl przychodzą konkretne osoby, zdarzenia, a nawet sytuacje. Wracamy do zbliżającej się pory roku -jesieni. Upodobania w jesiennych nutach zapachowych wyraźnie ewoluują, zmierzają w kierunku wyrazistych akordów. Ma to wyraźny związek ze spadkiem temperatur. Zapachy świeże, wodne są mniej wyczuwalne, ich intensywność zanika. Jesienią w zapachach szukamy ciepła, ukojenia i romantyzmu.

Właśnie… czy jesień może być romantyczna?

Jesień 2022 udowodni, że zdecydowanie jest pachnąca, ciepła i szalenie romantyczna. Najmodniejszym wyborem tej jesieni będą słodkie kompozycje inspirowane naturą. Odurzy i oszołomi kwiatowymi akordami z dodatkiem przypraw i nut korzennych. Pożądane staną się perfumy z rodziny gourmand, w kompozycjach znajdziemy słodkie nuty przypraw, przede wszystkim wanilii, ale także słodycze: czekoladę, karmel, praliny, cukierki, watę cukrową czy nawet gumę balonową. Bardzo często, łączy się je z pikantnymi przyprawami, soczystymi owocami, czy gorzkawymi cytrusami. Połączenia te nadają wyrafinowania i romantyzmu.

Ogromnym przełomem i rewolucją tej jesieni są kompozycje unisex dedykowane kobietom i mężczyznom. Wyraźnie kwiatowe, a nutą dominującą jest zapach różany z domieszką akordów owocowych( gruszka, jagoda, porzeczka), cytrusowych, wanilii i piżma.

W trudnych i niespokojnych czasach szukamy ukojenia, spokoju i równowagi.

Może czasami warto dać ponieść się emocjom, sercu i pozwolić, aby rozsądek zszedł na drugi plan. Nie warto zawsze analizować i ciągle ulegać stresom. Jeśli na moment odpuścimy, poczujemy lekkość, wolność radość. Powróci energia, siła, chęć życia. Nasze wybory będą trafione, słuszne i łatwiejsze, w kwestii odkrywania i wyboru nowych perfum również.

Leaf